Naujienos
Eva Reich ir ŠBE teorija
Technikos
Drugelio prisilietimas
Seminarai / Dėstytojai
Tvarkaraštis / Leidiniai
Kontaktai / Draugai
Drugelio prisilietimas
   Terminas "Drugelio prisilietimas" ir procesas, kurį jis apibūdina, nusako ypatingai švelnų prisilietimo lygį, kuris naudojamas Švelniojoje Bio-Energetikoje (toliau - ŠBE). Šis terminas kilo iš Evos Reich vaikystės patirties, kai pernelyg smarkiai suėmus pagautą drugelį jo žaižaruojantys žvyneliai likdavo ant rankų. "Drugelio prisilietimas" reiškia, kad liesti reikia taip švelniai, kad drugelio žvynelių ant jūsų rankų neliktų.
   Iš kitos pusės, "Drugelio prisilietimas" nėra vien prisilietimo stiprumo technikos apibūdinimas - jis taip pat išreiškia terapeuto požiūrį į darbą su žmonėmis: žmogus nebus įskaudintas nei žodžiu, nei prisilietimu, todėl gali jaustis saugus gydymo proceso metu, taip pat jis visada gali pasinaudoti savo vidine savireguliacijos teise (sustabdyti terapeutą, atsisakyti procedūros ar pan.). "Drugelio požiūris" įpareigoja dirbti nepasiekiant individo pasipriešinimo lygio, o ne iškart bandyti tą pasipriešinimą įveikti.
   "Drugelio prisilietimo" masažą Eva Reich išvystė ir ištobulino 1951-1952 m. dirbdama su neišnešiotais kūdikiais Niujorko miesto Harlemo rajono ligoninėje bei vėliau savo medicininės praktikos Meino valstijoje metu (nuo 6-tojo iki paskutiniojo XX a. dešimtmečio). Tais laikais neišnešioti kūdikiai būdavo laikomi inkubatoriuose, ant šaltų metalinių stalų, atskirti nuo motinų; jie ilgai gulėdavo vienoje pozoje ir nebuvo liečiami (pojūčių stygius). Neišnešiotų kūdikių mirtingumas buvo didelis. Eva Reich dirbo su šiais kūdikiais, darydama jiems "Drugelio prisilietimo" masažą, kuris sukeldavo atsaką - sveiką rausvumą, kai kada jie netgi atmerkdavo akis ir imdavo kvėpuoti. Dėl sėkmingų rezultatų Eva buvo kviečiama dalyvauti ir per sunkius gimdymus.
   Vėliau "Drugelio prisilietimo" masažą Eva Reich pradėjo taikyti ir suaugusiems, ir pastebėjo, kad švelnus prisilietimas yra ypač veiksmingas ir padeda atstatyti natūralią gyvybinės energijos tėkmę. Richard C. Overly prisimena, kaip jį stebindavo, kad seminarų metu nuo švelnaus Evos prisilietimo net kokio nors stambaus galingo vyro šarvai imdavo tirpti, o kartais žmogus net pravirkdavo.
  "Drugelio prisilietimo" masažas yra labai paprastas, lengvai išmokstamas, bet tuo pačiu labai stiprus įrankis. Kiekvienas norintis gali jo išmokti ir taip padėti savo šeimos nariams ar artimiesiems. Šis masažas veikia labai švelniai, tad matomo efekto tikrai nereikia tikėtis po savaitės ar mėnesio.
   Eva Reich nurodydavo orientacinį 2 metų pacientų išgijimo periodą. Tai nereiškia, kad 2 metus kas savaitę būtina atlikti "Drugelio prisilietimo" masažą ar kitas ŠBE technikas, tačiau po pradinio intensyvaus kurso pagal individualų poreikį reikalinga palaikomoji terapija.
  Įgudus "Drugelio prisilietimo" masažo atlikimas užtrunka tik 10-15 minučių, priklausomai nuo paciento ūgio. Pats masažo atlikimo greitis gydymo efektyvumui įtakos neturi, tad nereikėtų specialiai ilginti proceso ir masažą daryti labai lėtai.
  Masažas sėkmingai daromas apsirengusiam žmogui, per drabužius (taigi gali būti atliekamas ir seksualinės prievartos aukoms, kurios dažniausiai netoleruoja tiesioginio prisilietimo prie kūno), tačiau norint jį galima daryti ir ant nuogo kūno.
   "Drugelio prisilietimo" masažui nebūtinas masažinis stalas, jį puikiausiai galima atlikti ir ant grindų (ant jogos kilimėlio ar kito pakloto), pvz. einant miegoti.      

        
          
Gimdymo metu; kūdikiams ir vaikams

 • Padėti motinai atsipalaiduoti gimdymo metu ir atgauti energiją po gimdymo;
 • Padėti po gimimo išsiplėsti kūdikio energijai (integruoti gimimo patirtį);
 • Padėti motinai/tėvui ir kūdikiui/vaikui užmegzti ryšį;
 • Atstatyti ryšį, jei motina ir kūdikis buvo atskirti;
 • Padėti įvaikintiems vaikams išgyti ir prisirišti prie įtėvių;
 • Nuraminti/atplaiduoti kūdikius, kuriuos kamuoja pilvo diegliai;
 • Nuraminti hiperaktyvius vaikus, pvz. einant miegoti.    
          Gydymui
 • Tirpdyti šarvus;
 • Gydyti ankstyvųjų trauminių patirčių prisiminimus;
 • Atstatyti gyvybinės energiją tėkmę po nelaimingo atsitikimo ar ligos;
 • Raminti/guosti slaugos ligoninių pacientus;
 • Sustiprinti porų, tėvų, vaikų tarpusavio ryšius;
 • Nuraminti gyvūnus;
 • Sugalvokite savo pritaikymo sritį!

Naujienos
Eva Reich ir ŠBE teorija
Technikos
Drugelio prisilietimas
Seminarai / Dėstytojai
Tvarkaraštis / Leidiniai
Kontaktai / Draugai