Naujienos
Eva Reich ir ŠBE teorija
Technikos
Drugelio prisilietimas
Seminarai / Dėstytojai
Tvarkaraštis / Leidiniai
Kontaktai / Draugai
Seminarai / Dėstytojai
Apie dėstytojus 

RICHARD OVERLY (JAV)
 

Švelniosios Bio-Energetikos seminarus Lietuvoje veda iš JAV į Baltijos šalis kelis kartus per metus (į Lietuvą nuo 2010 m., į Latviją - nuo 2007 m.) atvykstantis ŠBE metodikos kūrėjos Evos Reich bendražygis Richard C. Overly (Švelniosios bioenergetikos instituto direktorius, JAV) su latve asistente, psichologe-psichoterapeute ir patyrusia ŠBE terapeute Ilze Jankovska. 
   Richard C. Overly (arba Dick'o, kaip jis pats prašo jį vadinti), kuriam šiemet sukako 70 metų, dabartinė misija - kuo plačiau pasaulyje skleisti savo mokytojos mokymą, idėjas ir suvokimą. Richard C. Overly, pagal išsilavinimą baptistų pastorius, psichoterapijos srityje dirbo nuo 1968 m., o 1985 m. seminaro metu susipažino su Eva Reich, kurios mokymas ir terapijos poveikis žmonėms jam padarė didžiulį įspūdį. Dick'as pradėjo asistuoti Evai seminaruose, aktyviai taikyti ŠBE priemones savo darbe su žmonėmis, o vėliau, Evos Reich paskatintas, ir vesti Švelniosios Bio-Energetikos seminarus. 
 
 Richard C. Overly, padedamas Evos Reich, susistemino ir parengė visą Švelniosios Bio-Energetikos teorinę medžiagą - 
knygutę anglų kalba "Dr. Eva Reich's Butterfly Touch Massage"  ("Dr. Evos Reich "Drugelio prisilietimo" masažas"
su mokomąja DVD plokštele bei išsamią knygą "Gentle Bio-Energetics Tools and Theory for Everyone" ("Švelniosios Bio-Energetikos įrankiai bei teorija kiekvienam") su pačios Evos Reich komentarais. 

    Richard C. Overly nuo 1985 metų mokėsi ir Švelniajai Bio-Energetikai giminingos Poliariškumo terapijos, kurios kai kuriuos įrankius Eva Reich pritaikė Švelniosios Bio-Energetikos metodikoje. Nuo 1992 metų Richard C. Overly taip pat veda ir Poliariškumo terapijos seminarus JAV ir kitose šalyse (trumpą  Poliariškumo terapijos bei seminaro aprašymą rasite puslapio apačioje). 

                                                               ____________________________________________


BIRUTĖ BŪDVYTIENĖ (LIETUVA)
 
Nuo 2012 metų praktinius "Drugelio prisilietimo masažo" seminarus veda sertifikuota Drugelio prisilietimo masažo praktikuotoja Richard C. Overly mokinė Birutė Būdvytienė.
  Masažuotoja Birutė Būdvytienė po medicinos mokyklos baigimo dirbo sesele traumatologijos, terapijos ir intensyvios terapijos skyriuose bei mokyklos – internato medicinos punkte. 1983 metais baigė gydytojos Finkelšteinaitės vadovaujamus gydomojo klasikinio masažo kursus Vilniaus sporto medicinos centre. 1983 – 2000 m. dirbo masažuotoja Vilniaus universitetinėje Raudonojo kryžiaus ligoninėje, o nuo 2000 m. praktikuoja privačiai.
  Birutė periodiškai tobulinasi „Slaugos darbuotojų specializacijos ir tobulinimosi centro" rengiamuose masažo ir kineziterapijos kursuose, taipogi „World of Beauty" kompanijos Lietuvoje ir Italijoje organizuojamuose Ajurvedinio masažo mokymuose. 2003 – 2005 m. studijavo kūno psichoterapiją Vilniaus holistinės terapijos centre. Nuo 2010 m. nuolat tobulina Švelniosios Bio-Energetikos metodikos žinias, technikas ir įgūdžius.

____________________________________________

 UGNĖ MIKALAUSKAITĖ (LIETUVA)

Ugnė  Švelniosios Bio-Energetikos 
 
 
kursus baigė
 2010 m. Nuo 2010 m. reguliariai tobulinosi psichoterapijos ir Švelniosios Bio-Energetikos srityse. 2012 m. gavo teisę vesti DPM mokymus, o 2013 m. įgijo sertifikuotos ŠB-E specialistės (praktikės) kvalifikaciją. Rengia seminarus ir DPM mokymus
 
 
 
​bei nuo 2011 m. teikia asmenines konsultacijasSeminaras "DRUGELIO PRISILIETIMO MASAŽAS. EVOS REICH TERAPIJOS ĮVADAS" (Trukmė - 8 val., 1 diena)

Seminaro metu aptariama:

 

·      Kas yra klasikinis Evos Reich metodas?

·      Kaip jis taikomas psichoterapijoje, akušerijoje, kineziterapijoje?

·      Kodėl, atrastas dirbant su kūdikiais, jis dabar labai populiarus gydant suaugusiuosius?

·      Kaip šis metodas gali padėti praturtinti ir ugdyti šeimos narių tarpusavio santykius?

   

Seminaro metu mokomasi trijų technikų:

 

1.  "Drugelio prisilietimo (drugelinio) masažo" 
    Tai švelnus viso kūno masažas „ištirpdantis“ įtampas (šarvus), atstatantis natūralią energijos tėkmę. 

 

2.    Braziliško kojų pirštų masažo 
Tai itin veiksminga, tiesiog „išjungianti“ atpalaidavimo technika 

 

3.    „Metamorfozės“ trumpojo varianto 
Tai švelnus, lėtas pėdų masažas, padedantis atstatyti/ pagerinti energijos tėkmę pėdose ir mažajame dubenyje.

Seminaro dalyvių apranga turi būti patogi - sėdima ir gulima ant grindų (ant jogos kilimėlių).

Žurnalistės įspūdžius apie šį seminarą galite perskaityti V. Rimkuvienės straipsnyje
"Drugelio prisilietimas" gydo traumas, netgi patirtas motinos įsčiose".

Trumpas seminaras "DRUGELIO PRISILIETIMO MASAŽAS." (Trukmė - 4 val.)

Seminaro metu išmoksime „Drugelio prisilietimo masažo“ bei sužinosime, kaip jį galima taikyti psichoterapijoje, kineziterapijoje, akušerijoje ir kasdieniame šeimos, artimųjų gyvenime.

"Drugelio prisilietimo masažas“ yra labai paprasta, lengvai išmokstama, bet tuo pačiu labai stipri technika. Kiekvienas norintis gali jo išmokti ir taip padėti savo šeimos nariams ar artimiesiems. Šis masažas:

-          padeda tirpdyti dėl fizinių ir emocinių trauminių patirčių susiformavusius šarvus,

-          gydo ankstyvųjų trauminių patirčių prisiminimus,

-          atstato gyvybinės energijos tėkmę po nelaimingo atsitikimo ar ligos,

-          ramina/guodžia slaugos ligoninių pacientus,

-          sustiprina porų, tėvų ir vaikų tarpusavio ryšius.

 

"Drugelio prisilietimo masažas“ sėkmingai taikomas gimdymo metu, taip pat kūdikiams ir vaikams:

-          padeda mamai atsipalaiduoti gimdymo metu ir atgauti energiją po gimdymo,

-          padeda po gimimo išsiplėsti kūdikio energijai,

-          padeda motinai/tėvui ir kūdikiui/vaikui užmegzti ryšį,

-          padeda atstatyti ryšį, jei motina ir kūdikis buvo atskirti,

-          nuraminti/atplaiduoti kūdikius, kuriuos kamuoja pilvo diegliai;

-          nuraminti hiperaktyvius vaikus, pvz. einant miegoti.

Seminaro dalyvių apranga turi būti patogi - sėdima ir gulima ant grindų (ant jogos kilimėlių).
Seminaras   "PILNA ŠVELNIOSIOS BIO-ENERGETIKOS PROGRAMA"   (Trukmė - 64 val., 8 dienos) 

Vyksta dviem dalimis po 4 dienas su kelių mėnesių pertrauka tarp seminarų

Programos tikslas - išmokti naudoti ŠBE metodiką tose srityse, kuriose dalyviams tai reikalinga: profesinėje/darbo srityje ar asmeninėms/šeimos/artimųjų reikmėms. Įvairiose šalyse vykusių kursų metu ŠBE metodiką taikyti išmokę profesionalūs psichoterapeutai, masažuotojai, medikai, saviugda besidomintys žmonės ir kt. atsiliepia gavę daug naudos iš Švelniosios Bio-Energetikos.

Tai labai intensyvus ir daug patirties suteikiantis kursas, kurio metu dalyviai gauna informaciją apie visus Švelniosios Bio-Energetikos įrankius ir technikas bei juos išbando. Seminaro metu išdėstoma pagrindinė teorija apie tam tikrą įrankį, tada dėstytojas pademonstruoja jo atlikimą, o paskui visi dalyviai praktikuojasi porose arba grupelėse (priklausomai nuo įrankio). Kiekvienas dalyvis turi galimybę tiek pasipraktikuoti metodikos atlikimą, tiek pats pajusti poveikį, kai technika yra atliekama jam.

Visi kurso metu mokomi ŠBE įrankiai skirti preverbalinių patirčių (0-2 m.), nesąmoningų būsenų (pvz. operacijų, ligų, sužeidimų) bei transo būsenų (tarp jų ir reabilitacijos po fizinio, seksualinio smurto, narkotinių medžiagų vartojimo) metu įgytų patirčių gydymui.


Nors dauguma ŠBE įrankių gali būti laisvai naudojami šeimos ir artimųjų tarpe, tačiau jie taip pat naudojami ir kvalifikuotam gydymui, todėl visada pabrėžiama, kad įrankius galima profesionaliai taikyti tik įgijus pakankamai žinių ir patirties.

Būtina pažymėti, kad kursas visada pritaikomas prie auditorijos poreikių, pvz., jei visi dalyviai yra išklausę įvadinį ŠBE kursą, ta medžiagos dalis labai trumpai primenama ir nagrinėjami kiti papildomi įrankiai; arba, jeigu dėstytojas mato, kad dalyviams per daug gautos informacijos, jie pavargę, gali būti sukeičiama dėstomų įrankių eiga ir sunkesnės technikos paliekamos kitai dienai. 

I DALIS

1-a diena  
- Pagrindinės teorijos apžvalga bei "Drugelio prisilietimo" masažas.
- Užsiėmimai su klientu - įvertinimas, Gyvenimo traumų linijos užpildymas ir naudojimas, vidinės savipagalbos sistemos sukūrimas, pabėgimo kelių uždarymas.
2-a diena  
- Terapijos pradžia. Nuo ko ir kaip pradėti?
- Švelniosios Bio-Energetikos balansas kaip pradinis įrankis ir pirmosios pagalbos terapija. Kaip ŠBE balansas naudojamas nėščioms moterims? Kokiais atvejais naudoti ŠBE balansą?
- "Metamorfozė":   a) kaip regresins įrankis;
                            b) nėščiosioms - kaip sužadinti energiją dubenyje ir sušildyti gimdą;   
                            c) vaikams ir kūdikiams. 
3-a diena  
- Segmentinis nušarvavimas. Kaip dirbama su atskirais segmentais (nuo galvos iki pėdų) suminkštinant ir tirpdant šarvus, kaip šiam tikslui panaudojamas "Drugelio prisilietimas". 
- "Psichofoninio" kvėpavimo panaudojimas segmentų atidarymui.
- Springimo refleksas. 
- Susikaupimas. 
4-a diena 
- Gimimo psichodrama. Kaip suvaidinti įvairius vaidmenis gimimo psichodramoje?
- Charakterio šarvai. Įvairių sistemų panaudojimas charakterio šarvų tirpdymui.

Jeigu lieka laiko, papildomai mokoma, kaip atsikratyti "smegenų plovimo" įtakų, Braziliško pėdų masažo atlikimo technikos ir kt.

Seminaro dalyvių apranga turi būti patogi - praktikuojamasi ant jogos kilimėlių bei čiužinių.

II DALIS

Informacija ruošiama.... Seminaras "POLIARIŠKUMO TERAPIJA"
  (Trukmė - 24 val., 3 dienos) 

 
 Poliariškumo terapija turi daug sąsajų su Švelniąja Bio-Energetika – abi šios metodikos kalba apie gyvybinės energijos tėkmę ir tos tėkmės sutrikdymą įvykus traumoms, tačiau Poliariškumo terapija gerokai mažiau orientuota į psichoterapinį aspektą. Šis seminaras skirtas tėvams, masažuotojams, kineziterapeutams, medicinos personalui, kūno terapeutams, mokytojams, psichologams, socialiniams darbuotojams ir kt. besidomintiems.

   Poliariškumo terapija - tai dr. Randolph Stone 6-tajame XX a. dešimtmetyje sukurtas metodas, kurį jis išvystė remdamasis savo osteopato-chiropraktiko-natūropato darbo patyrimu ir Rytų (Indijos, Kinijos) tradicinės medicinos bei filosofijos studijomis. Poliariškumo terapija teigia, kad mūsų kūne ir aplink mus teka gyvybinė energija, kuri sąlygoja visą mūsų būtį, taip pat ir sveikatą. Kai dėl įvairių traumų šios energijos tėkmė sutrinka, atsiranda įvairios disfunkcijos – kūne tai gali pasireikšti skausmu, tinimu ar įtampa. Dažniausiai sutrikusi energijos tėkmė nesąmoningų procesų metu atsistato savaime, tačiau, jei pati energijos tėkmė nebesusibalansuoja, gali pagelbėti Poliariškumo terapijos technikos. Pasaulyje veikia daug Poliariškumo terapijos centrų, tad norintiems pasiskaityti daugiau - rekomenduojame apsilankyti 
čia.


Seminaro eiga
 

    1. Įvadas. Poliariškumo terapijos istorija, vystymasis ir teorija
 
    2. Poliariškumo terapijos technikos: 

       • Galvos balansas

       • Kaklo balansai 

       • Limfos balansas 

       • Pečių ir rankų balansas 

       • Refleksologija 

       • Nugaros balansai

       • Klubų balansas 

       • Gaubtinės žarnos balansas 

       • Stuburo balansas 

       • Poliariškumo terapijos pratimai 

       • Poliariškumo terapijos mitybos principai 

       • Valomoji dieta 

       • Konsultavimo principai

       • Dvasinis ryšys

Būtina pažymėti, kad Poliariškumo terapija yra veiksminga tradicinės medicinos pagalbinė priemonė, bet jokiu būdu - ne jos pakaitalas.

Seminaro dalyvių apranga turi būti patogi - praktikuojamasi ant jogos kilimėlių bei masažo stalų.Seminaras "TĖVYSTĖS ĮGŪDŽIŲ UGDYMAS NAUDOJANT ŠBE BEI TRANSAKCINĖS ANALIZĖS TEORIJĄ IR TECHNIKAS"

Informacija ruošiama.... 

     


Naujienos
Eva Reich ir ŠBE teorija
Technikos
Drugelio prisilietimas
Seminarai / Dėstytojai
Tvarkaraštis / Leidiniai
Kontaktai / Draugai